Ortodonti


     Ortodonti; tüm dişlerin çene kemiği üzerinde estetik ve görevini tam olarak yapabilecek şekilde konumlanması ile ilgilenen bilim dalıdır. Bu bilim dalı diş düzensizliklernini, çenenin kapanışındaki bozuklukların ve yüzdeki iskeletsel bozuklukların düzeltilmesini amaçlar. Ortodonti , Çene yapısını etkileyen ağız diş sağlığı ve görünüşü açısından önemli bir yer edinmektedir.

     Ortodontist ünvanını alabilmek için diş hekimliği fakültesinin ardından, ortodonti ana bilim dalında en az 4 yıl kadar doktora veya uzmanlık eğitimi almak gerekmektedir. Bu nedenle her diş hekimi ortodontist değildir.

     Teknolojideki gelişmeler ile ortodontik apareylerin daha iyi hale gelmesi bu konudaki istekleri de arttırmıştır. Bir çok yeni teknik ile hastaların istekleri daha iyi  karşılanabilmektedir.

Diş çarpıklıkları nasıl ortaya çıkar?

     Dişlerdeki düzensiz yapının bir çok sebebi olabilir. Bu sebepler kalıtımsal ya da çevresel olabilir.Diş çapraşıklıkları  uyurken diş sıkmak, tırnak ısırmak, parmak emmek gibi alışkanlıklar neticesinde oluşabilmektedir.

Her yaşta yapılabilir mi?

     Ortodontik tedaviler her yaşta yapılabilmektedir. Artan istekler ve teknoloji ile birlikte tüm dünyada yetişkin bireyler için ortodontik tedaviler yaygınlaşmıştır. Yaş ilerledikçe dişlerdeki çarpıklık ya da dişlerin arasındaki boşluklar daha da kötü bir hal almaya başlar. Bu nedenle yaş çok ilerlemeden önlem alınması tavsiye edilmektedir.

Ortodonti tedavi süresi nedir?

     Hastanın yaşına, genetik duruma ve rahatsızlığına göre ortodontik tedavi süresi değişkenlik göstermektedir. Hastamızın randevulara zamanında gelmesi ve doğru bir tedavi yöntemi uygulanması ile birlikte hızla sonuç alınabilir.

Zeytinburnu Ortodonti Diş Hekimliği

Zeytinburnu' da ortodonti hizmeti almak isteyen tüm hastalarımıza en etkili ve uzun süreli çözümler üretiyoruz. Ortodonti konusunda deneyimli ve uzun yıllar hizmet vermiş olan doktorlarımız ile fonksiyonel çözümler sizleri bekliyor.