Dijital Gülüş Tasarımı


Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

     En fazla ihtiyaç duyduğumuz şeylerden birisi de gülmektir. Ama kimilerinin gülüşünü beğenmemesi nedeniyle bunu ihmal etmek veya gizlemek durumunda kaldığı açıktır. Artık bundan kurtulabilmek için en ideal gülüş şeklinin belirlenmesini sağlayacak dijital gülüş programından destek almanız mümkündür. Öncelikli kişinin ideal gülüş şeklinin  belirlenmesi için gerekli programlar kullanılır ve hesaplamalar yapılır. Daha sonra da uygulama safhasına geçilerek, kişinin mükemmel gülüşe sahip olması sağlanır. Gülüşünüzü değiştirmek , kendinize olan özgüveninizi arttırabilir.

Neden gülüşünüzü beğenmiyorsunuz?

     Dijital gülüş tasarımı öncesinde yapılan muayenelerle doktor hasta arasında iletişim gerçekleşir. Burada, kişinin gülüşünü neden sevdiğine dair notlar alınır ve hayal ettiği gülümsemenin şifreleri ortaya çıkarılır. Birçok kişi, diş estetiğinin iyi olmamasından dolayı gülmekle ilgili problem yaşar. Bu program sayesinde diş estetiği kişinin yüz profiline en uygun şekilde tasarlanır ve estetik bir gülümseme algısı ortaya çıkacak şekilde uygulama yapılır. Bu aşamada, kişinin gülümseyen fotoğrafları çekilir ve programa aktarılır.

En iyi gülüşün tespit edilmesi

     Program üzerinden yapılan hesaplamalarla en iyi gülüşün yakalanmasına yönelik tasarım çalışması başlar. Bu süreçte hastanın arzu ve hayalleri de dikkate alınarak hesaplamalar yapılır. Daha sonra elde edilen verilerle hazırlanan geçici protezler  hastaya uygulanır ve asıl sonuç alınacak tedaviye geçilmeden önce kişinin nasıl bir gülümsemeye sahip olunacağı önceden görülür. Hastanın gülümsediği fotoğraflar yeniden çekilerek ikinci bir değerlendirme yapılır.

     Her şeyin istenildiği gibi olmasından sonra  sabit protez uygulamasıyla gülüş estetiği uygulanmaya başlanır. Hastanın diş yapısına göre yapılacak uygulama şekli değişebilir. Bu tamamen hastanın durumu ve doktorun tanısına göre yerine getirilecek bir çözümdür. Tedavi sonrasında kişinin istediği gülümseme şekline sahip olması, özgüven kazanmasını ve sosyal ortamlarda özgürce gülümsemesini sağlar.

     Kişiler için önemli psikolojik sorunlara yol açabilen gülümseyememe probleminin dijital gülüş tasarımı uygulamasıyla çözülebilmesi, kişinin yaşam kalitesini bir artıran önemli bir uygulama olarak yayılmaya başlıyor. Uzman diş hekimleri tarafından sanatkar bir tavırla elde edilen gülüş stilleri, kişinin kendisine has bir gülümsemeye sahip olmasına imkan tanıyor.